Krize

16.08.2009 11:43

Krize – 5 písmen, která vídáme, slovo, které slýcháme na každém rohu. Pojďme si trochu pohrát s písmeny…. Použijeme-li diakritiku, máme tu místo krize slovo kříže. Co to ve Vás vyvolává? Kříž, symbol toho, co si neseme na zádech? Nebo snad kříž jako symbol víry? Obojí je v konečném důsledku to samé, ale k tomu trochu později.

Kříž, když si nakreslíme na zem najednou, dostává jiný rozměr. Rozměr křižovatky. Bodu, ze kterého se můžeme vydat různými směry.

Stejně tak vnímám i krizi. Krize je jen důsledek našich činů, našich myšlenek. Věřím, že spousta z Vás se teď ohradí: „Ale já si nic takového nikdy nepřál“ Ale to není pravda. Kolik z nás se bojí, kolik z nás žije ve strachu ztratit práci, ztratit pravidelný příjem??? I ten strach je myšlenka, i to je silná energie. A Vesmír nerozlišuje jestli je pozitivní nebo negativní. Je to „jen“ myšlenka, která je vysílána do okolního světa a která nám dříve nebo později přitáhne to, co vysíláme.

Krizi ale můžeme a měli bychom vnímat jako něco pozitivního, očistného. Něco, co zbaví svět lží a podvodů. Nečistého obchodování, podnikání na úkor jiných lidí atd.

Možná teď namítnete… „Ano, to je sice hezké, ale vždyť se to dotýká hlavně lidí jako jsem já, lidí, kteří nemají miliony“ Máte pravdu, dotkne se to nás všech a jen na nás je co si z toho vezmeme. Je spousta lidí, kteří přišli o práci a těch, kteří o ni ještě přijdou. Zamysleme se ale nad tím, jak je naučen žít náš národ. Kolik lidí žije tím co opravdu chce dělat? Tím po čem touží? Kolik z nás pracuje a raduje se u toho? Z té práce samé? Kolik lidí naplňuje jejich práce blahem? A naopak kolik lidí chodí (chodilo) do práce bez nálady, někdy i s odporem. Jen proto, aby zabezpečili své rodiny, nebo aby se mohli prezentovat tím co dělají. Svou funkcí. Takových lidí je okolo nás plno.

A teď nastává doba, kdy vše co je falešné pomine. Vše co nevychází z tvůrčí radosti každého z nás. Svět má šanci stát se čistým. To je přece to po čem toužíme.

Ale vraťme se k myšlence a její síle. Bojíme se krize? Nechceme ji? Mysleme na opak. Mysleme na hojnost, mysleme na radost z toho co děláme a vytvářejme tak opak strachu. Mysleme na vše co chceme zažít a prožívejme u toho pocit absolutního štěstí. Ve své mysli konstruujme vše čeho chceme dosáhnout. Třeba to, co teď nazýváme ztrátou, jednou uvidíme v jiných barvách. Jako obrovskou šanci. Je jen na nás jestli ji využijeme! Vzpomeňme si na všechny sny, které jsme kdy měli a uskutečněme je. Není na co čekat. Kdo z nás chtěl být truhlářem, kovářem, pěstovat bylinky, chovat zvěř, nebo učit děti, ale nikdy jsme to nedělali, protože jsme si „museli“ najít povolání, které nás zabezpečí? Věřte, že pokud práci, kterou toužíte ve skrytu duše dělat, budete dělat s láskou, zabezpečí vás tak, jako nic jiného na světě. Tvořme s láskou a trpělivostí svou lepší přítomnost. Protože ani minulost, ani budoucnost neexistuje. Je jen tady a teď.

Můžeme krizi vnímat zrovna tak jako zkoušku nás samotných. Do jaké míry podlehneme strachům, do jaké míry se necháme ovlivnit negativismem.

Jak se rozhodnete? Co chcete ve svém životě dosáhnout? Být šťastní, nebo je nám lépe v roli trpitele a chceme, aby nás někdo litoval? Je to jen na nás. My jsme tvůrci našich životů. A nejen našich životů, ale i dění v celém světě.

 

Miluj to co děláš a dělej to co miluješ!!!

Objednávka

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

RECENZE   ZDE

inspirativní videa   zde