Rozloučení

18.08.2010 17:40

Těchto pár řádek nebude jen zamyšlením, ale i poděkováním. Chtěla bych tímto poděkovat své babičce za život, kterým mě tolik ovlivnila. Opustila své tělo v sobotu 18.7. a já poprvé od doby kdy jsem se vydala na „duchovní“ cestu zažila, co je to ztratit blízkého a milovaného člověka. Bála jsem se, že až to jednou přijde, budu zcela ochromena smutkem a žalem, ale všechno je jinak. Na jednu stranu truchlím nad ztrátou, na druhou stranu se raduji z návratu babičky „DOMŮ“ do JEDNOTY. A když je mi náhodou smutno, vzpomenu si na okamžiky, kdy jsem v regresní terapii zažila svůj odchod duše z těla. Bylo mi v tu chvíli tak krásně, že se to nedá ani popsat, cítila jsem lásku, která nejde slovy vyjádřit a když jsem se podívala sem „dolu“ nechápala jsem proč jsou lidé kteří tu „zůstali“ tak smutní, když já se cítím tak Božsky!

 To mi připomíná pasáž z knihy Hovory s Bohem od Neala Donalda Walsche:

Neal:    Rozhodujeme o tom, kdy chceme odejít? Rozhodujeme o tom, kdy umřeme?

Bůh:    Duši se nemůže stát nic, co si sama nepřeje. To je naprosto nemožné, neboť duše si svůj život vytváří. Duše nic nechce. Duše má všechno. Veškerou moc, veškerou slávu. Duše je ta část vašeho já, která nikdy nespí, která nikdy nezapomíná. Přeje si duše, aby tělo umřelo? Ne. Duše si přeje abyste žili věčně. A přece duše opustí tělo, jakmile zjistí, že v něm nemá smysl zůstávat.

Neal:    Jestliže si duše přeje, abychom nikdy neumřeli, proč tedy umíráme?

Bůh:    Vy neumíráte. Pouze měníte formu.

Neal:    Jestliže si to duše nepřeje, proč to děláme?

Bůh:    Ale duše si to přeje. Formu měnit musíte. Přestane-li mít smysl žít v určité formě, duše si s radostí najde jinou formu v kosmickém kole.

Neal:    S radostí? Žádná duše nelituje, že umírá?

Bůh:    S velkou radostí! Žádná duše neumírá! Nikdy!!!

A proto….. babičko…Děkuji, že jsi mě naučila milovat bez podmínek. Děkuji, že ses o mě starala, když jsem to jako dítě potřebovala. Děkuji, že jsi mi ukázala, jak je důležité dodržovat pitný režim (i když to bohužel bylo způsobem, který se podepsal na tvém zdraví – pila jsi málo). Děkuji, že jsi mi ukázala, jak je důležité pečovat o druhé, ale zároveň nepošlapávat své vlastní potřeby na úkor blaha ostatních. Děkuji, že jsi mi ukázala, že je důležité pokud děláme něco pro druhé, dělat to s láskou, ale nic za to neočekávat. Děkuji za Tvoji láskyplnou podporu a pochopení. Děkuji, že jsi tu fyzicky byla. V srdci jsi stále se mnou.

Objednávka

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

RECENZE   ZDE

inspirativní videa   zde