Vánoce

18.11.2010 00:29

 

 A je to zase tady. Vánoce! To, že se blíží, jsem si uvědomila již začátkem září. Byla jsem nakoupit a v obchodě doslova narazila na několik palet s kolekcemi. Pomyslela jsem si tehdy, že se svět zbláznil. Budou nám marketingové tahy obchodníků s každým dalším rokem připomínat Vánoce vždy o nějaký ten pátek dříve? Dojdeme jednou k tomu, že místo novoročních slev a výprodejů najdeme v obchodech upozornění na další blížící se Vánoce? Kam to půjde dál? Necháme se tím pohltit?

Přemýšleli jste také o tom, jaké budou ty letošní Vánoce? Kolik se Vás sejde u štědrovečerního stolu? Bude Vás více, nebo méně než loni? Koloběh života je neúprosný a nevyhnutelný. Někteří nás opouštějí, jiní se rodí. Uvědomujeme si, o čem Vánoce opravdu jsou? Jsou o rodině, o lidech které máme rádi. Kolik času s nimi trávíme v průběhu roku? Kolikrát jim dokážeme říct, že je máme rádi, že si vážíme toho, co dělají? Umíme to vůbec? Nestyďme se za to, co máme ve svých srdcích, zbavme se strachu, že nás zraní někdo, když se otevřeme. Možná i ti kdo jsou okolo nás se bojí stejně jako my. Odpouštějme chyby, které někdo udělal, odpouštějme i sobě své chyby. Mějme rádi sebe, protože jedině pak můžeme lásku dávat dál.

Vánoce nejsou závod v tom, kdo upeče nejvíc druhů cukroví. Ani kdo bude mít nejlépe uklizený byt a vyleštěná okna. A nejsou ani o tom jak hodnotné dárky a v jakém množství zabalíte pod stromeček.

Prožijte ty letošní Vánoce jinak. Podle svých přání. Nikde není psáno, jak je to správné. Nikde není pravidlo, jak by se to mělo dělat. Správně je to tak, kdy Vás to činí šťastné. Nehoňte se, nebojujte o nákupní košíky v obchodech. Projděte se přírodou nebo městem, zastavte se, nadechněte do sebe vzduch zimy a rozhlédněte se. Pozorujte světla v mlžném oparu a uvědomujte si sami sebe. Protože jedině když Vy budete šťastní, budou šťastní i ti okolo Vás. Rozdávejte ty nejkrásnější dárky….. úsměv, lásku. Odpouštějte, mějte rádi a mluvte o tom. Jak moc jste někdy toužili po tom, aby Vám někdo řekl, že Vás má rád, že si Vás váží, že je na Vás hrdý? Zkuste s tím začít sami. Začněte a oni se k Vám jednou ostatní přidají. A když ne, budete vědět, že za Vás mluvilo srdce. Nečekejte na další Vánoce a na to kdy seberete odvahu. Ta příležitost už nikdy nemusí nastat.

Objednávka

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

RECENZE   ZDE

inspirativní videa   zde