Zdraví

19.10.2011 21:30

Zdraví

Naše tělo je jediný majetek, který v životě máme, ne vždy mu ale věnujeme tolik času, kolik si zaslouží. A jen málokdo poslouchá signály, které k nám tělo vysílá.

Naše lékařství prochází krizí. Lékaři se bouří, že nemají dost peněz, pacientům se nelíbí přístup lékařů. Všichni se ohánějí zodpovědností, ale kdo je opravdu zodpovědný za tělo? Jeho majitel. Tedy MY!

Na zdraví se odráží způsob života, prostředí, strava a nezpracované emoce. Nic nelze oddělit.

Tělo k nám vysílá přes nemoc signál, že je něco v našem životě špatně. Jdeme špatnou cestou, náš život není vyvážený ve všech oblastech stejně, atd. Pokud přehlížíme tyto signály, může to mít nedozírné následky. Lehké onemocnění (jako třeba rýma) pak nebude stačit a tělo se nás bude snažit zastavit jinak. Může to končit infarktem, mozkovou mrtvicí, nebo rakovinou.

V životě by stejně harmonicky měly být vyváženy oblasti jako je práce, vztahy, zábava a zdraví. Je to stejné jako s židlí. Pokud nemá všechny nohy stejně dlouhé, buď se na ní budeme jen houpat a bude nás stát spoustu energie, abychom nespadli. Nebo se na ní vůbec neudržíme. To znamená, že pokud žijeme životem, ve kterém převládá například jen práce a na nic ostatního „nemáme“ čas, tělo tento nápor dlouho nevydrží a sešle k nám nemoc, kterou se nás snaží zastavit. Ať už je to vyvrknutý kotník, bolavá záda nebo chřipka. Pokud se nezamyslíme, co nám chce tato nemoc sdělit, co jsme dělali v našem životě špatně a i nadále se chováme stejně, tělo nás zastaví jinak. Místo vyvrknutého kotníku si zlomíme nohu, další chřipka, kterou dostaneme má horší průběh a my jsme nuceni se zastavit. Jestliže i přesto sedíme doma u notebooku a pracujeme z domova, přijde na řadu těžší kalibr. Ať už v podobě těžkého úrazu, automobilové nehody, mozkové mrtvice, infarktu, nebo rakoviny.

Nést zodpovědnost za své tělo znamená, být zodpovědný za svůj život. Někteří lékaři již propojují západní a východní medicínu a uvědomují si provázanost mezi tělem a duší, tzv psychosomatikou. Ta se zabývá současně tělesnou medicínou (soma = tělo) a medicínou duše (psyché = duše) a sleduje interakce tělesného a duševního zdraví v celém spektru nemocí napříč medicínou. Je nutné si ale uvědomit, že žádný lékař nás nezachrání, pokud na sobě nebudeme chtít pracovat a pokud nebudeme chtít změnit to, co problémy vyvolává. Zodpovědnost je vždy na nás.

Objednávka

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

RECENZE   ZDE

inspirativní videa   zde